Media Blog

Plik na sprzedaż

Lipiec 30th, 2013

Pliki dostępne w Internecie są czasem możliwe do ściągnięcia za darmo, a czasem odpłatnie. Są ludzie, którzy korzystają z pierwszej, drugiej lub obu możliwości, zależnie od swoich preferencji. Przykładowo pliki muzyczne w formacie mp3 są często dostępne do kupienia w Internecie, a czasem nawet operatorzy sieci komórkowych umożliwiają ściągnięcie za opłatą piosenki na swój telefon. Zdjęcia czy tapety wysokiej, jakości są również udostępniane po zakupie. W ostatnich kilku latach najpopularniejszymi plikami do kupienia stały się e-booki, czyli książki elektroniczne. A dlaczego? Niedrukowana wersja książki zajmuje znacznie mniej miejsca, można wszędzie ze sobą ją zabrać. Wystarczy specjalny czytnik albo telefon z dużym ekranem. Ba, czasem nawet można mieć ze sobą cały księgozbiór i to bez noszenia ze sobą regału z książkami. Kupno jakiegokolwiek pliku, bez względu czy to jest piosenka, książka elektroniczna czy zdjęcie, jest proste i wygodne. Unika się piractwa, ponieważ nie ściąga się plików z jakiejś tajemniczej strony internetowej, tylko się płaci. To działa w ten sam sposób, co w każdym zwyczajnym sklepie: nie kradnie się książki z półki, tylko się ją kupuje.

Co można ściągać?

Lipiec 30th, 2013

Jeśli lubimy spędzać wolny czas na słuchaniu muzyki lub oglądaniu filmów, ściągnie plików z sieci jest doskonałym udogodnieniem. Dzięki gigantycznym zasobom Internetu, możemy cieszyć się każdą płytą lub filmem bez wychodzenia z domu. Aby ściąganie odbywało się w sposób legalny, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Samo pobieranie plików jest w polskim prawie legalne i nie naraża nas na odpowiedzialność karną. Jednak musi się ono odbywać jedynie z przeznaczeniem na użytek osobisty. W przypadku filmów dozwolone jest korzystanie z materiałów oficjalnie upowszechnionych, czyli już po jego premierze. Niekiedy do sieci przenikają przedpremierowe wersje najnowszych hitów kinowych, jednak nie każdy wie, że ich pobieranie oraz przechowywanie i udostępnianie jest naruszeniem prawa. Jeśli chodzi o utwory muzyczne, prawnicy potwierdzają, że tworzenie własnych płyt z plików ściągniętych z sieci jest dozwolone. Podstawowa zasada głosi, że eksploatacja pobranych plików nie może przynosić korzyści majątkowych. Płytę z ulubioną muzyką możemy także podarować bliskiej osobie, jednak rozpowszechnianie kopii szerszemu gronu osób może być już uznane za naruszenie prawa.

Nie tylko informatycy

Lipiec 30th, 2013

Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że dziś to przede wszystkim informacja a także przepływ danych są tymi elementami, które cechują danego człowieka. Dzisiaj każdy z nas w swojej codziennej pracy a także codziennym życiu wykorzystuje całą masę informacji a także danych znajdujących się w sieci lub na specjalnych nośnikach. Mało tego. Wszystkie pozyskane w ten sposób i przetworzone informacje są dla danej osoby praktycznie niezbędne. Jednak, aby tak się stało to najpierw ktoś musi się nimi podzielić, przekazać je innym osobom. A do tego celu bezsprzecznie najlepsze są wszelkiego rodzaju serwisy wymiany plików, na których znajduje się najwięcej przydatnych informacji. Download plików z takiego serwisu jest bajecznie prosty, szybki a co najważniejsze w większości przypadków darmowy. Nie powoduje, zatem praktycznie żadnych problemów. I to nie tylko dla informatyków, którzy wyspecjalizowali się w poszukiwaniu danych w internecie, ale również i dla wszystkich osób indywidualnych, które być może z internetem nie mają tak często do czynienia.

Wersje próbne programów – zysk, czy strata dla ich właścicieli.

Lipiec 30th, 2013

Wiele znanych i ułatwiających pracę przy komputerze programów posiada swoje wersje testowe, które można pobrać z Internetu. Każdy uczciwy użytkownik powinien sprawdzić, czy odpowiada on jego wymaganiom i potrzebom, a następnie – po upływie określonego przed producenta czasu odinstalować ze swojego dysku. Programy te najczęściej są zabezpieczone w taki sposób, aby po upływie tego czasu przestawały funkcjonować. Jednak – parafrazując poetę – Internauta nie cielę, sobie poradzi. Znane są sposoby na to, aby taki program użytkować za darmo przez znacznie dłuższy czas… Gdzie, zatem zysk dla producenta, który postanowił wyjść naprzeciw Internautom? Wbrew pozorom, zysk ten jest spory. Otóż Ci wśród użytkowników sieci, którzy w pełni uczciwie z niego korzystają, w istocie wypróbują możliwości programu, a następnie zakupią jego oryginalną, pełną wersję. Oczywiście, znajdą się i tacy, którzy postąpią w sposób nielegalny, jednak – biorąc pod uwagę, że istnieją bezpłatne zamienniki tych programów – przypuszczalnie nawet nie mieli zamiaru ich kupić.

Czy „darmowe”, zawsze oznacza „za darmo”?

Lipiec 30th, 2013

Na forach o tematyce prawniczej często spotkać się można z następującym problemem: użytkownik poszukując określonego pliku trafia na stronę, która rzekomo go zawiera. Skuszony hasłami reklamowymi, które głoszą, że dostęp do pliku jest absolutnie darmowy, zakłada konto, a po…kilku dniach otrzymuje wiadomość z wezwaniem do zapłaty. Pliku, co prawda nie pobrał, bo pod wskazanym adresem nie znajdowało się nic, co mogłoby go zainteresować, jednak umowę podpisał i płacić musi. Co w takiej sytuacji zrobić? Otóż portale te działają bezprawnie, ponieważ mimo informacji o opłatach w regulaminie, wprowadzają konsumenta w błąd. Liczą jednak, że co najmniej część nękanych przez nich Internautów nie sprawdzi, bądź zapłaci wymaganą kwotę obawiając się konsekwencji. Ten, kto nie zapłaci, musi nastawić się na długą przygodę z e-mailami i listami ze strony portalu. Dlatego tak ważne jest, aby przed pobraniem czegokolwiek i podaniem swoich danych dokładnie czytać regulamin, nie dając się zwieść reklamom!

Tanie konta turbobit pobieraj bez limitów, prosto na swój komputer Najlepszy hosting plików konto premium za sms rapidgator za sms