Media Blog

Co można ściągać?

Lipiec 30th, 2013

Jeśli lubimy spędzać wolny czas na słuchaniu muzyki lub oglądaniu filmów, ściągnie plików z sieci jest doskonałym udogodnieniem. Dzięki gigantycznym zasobom Internetu, możemy cieszyć się każdą płytą lub filmem bez wychodzenia z domu. Aby ściąganie odbywało się w sposób legalny, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Samo pobieranie plików jest w polskim prawie legalne i nie naraża nas na odpowiedzialność karną. Jednak musi się ono odbywać jedynie z przeznaczeniem na użytek osobisty. W przypadku filmów dozwolone jest korzystanie z materiałów oficjalnie upowszechnionych, czyli już po jego premierze. Niekiedy do sieci przenikają przedpremierowe wersje najnowszych hitów kinowych, jednak nie każdy wie, że ich pobieranie oraz przechowywanie i udostępnianie jest naruszeniem prawa. Jeśli chodzi o utwory muzyczne, prawnicy potwierdzają, że tworzenie własnych płyt z plików ściągniętych z sieci jest dozwolone. Podstawowa zasada głosi, że eksploatacja pobranych plików nie może przynosić korzyści majątkowych. Płytę z ulubioną muzyką możemy także podarować bliskiej osobie, jednak rozpowszechnianie kopii szerszemu gronu osób może być już uznane za naruszenie prawa.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

:mrgreen: :neutral: :twisted: :shock: :smile: :???: :cool: :evil: :grin: :oops: :razz: :roll: :wink: :cry: :eek: :lol: :mad: :sad:

RSS feed for these comments. | TrackBack URI

Tanie konta turbobit pobieraj bez limitów, prosto na swój komputer Najlepszy hosting plików konto premium za sms rapidgator za sms