Media Blog

Czy „darmowe”, zawsze oznacza „za darmo”?

Lipiec 30th, 2013

Na forach o tematyce prawniczej często spotkać się można z następującym problemem: użytkownik poszukując określonego pliku trafia na stronę, która rzekomo go zawiera. Skuszony hasłami reklamowymi, które głoszą, że dostęp do pliku jest absolutnie darmowy, zakłada konto, a po…kilku dniach otrzymuje wiadomość z wezwaniem do zapłaty. Pliku, co prawda nie pobrał, bo pod wskazanym adresem nie znajdowało się nic, co mogłoby go zainteresować, jednak umowę podpisał i płacić musi. Co w takiej sytuacji zrobić? Otóż portale te działają bezprawnie, ponieważ mimo informacji o opłatach w regulaminie, wprowadzają konsumenta w błąd. Liczą jednak, że co najmniej część nękanych przez nich Internautów nie sprawdzi, bądź zapłaci wymaganą kwotę obawiając się konsekwencji. Ten, kto nie zapłaci, musi nastawić się na długą przygodę z e-mailami i listami ze strony portalu. Dlatego tak ważne jest, aby przed pobraniem czegokolwiek i podaniem swoich danych dokładnie czytać regulamin, nie dając się zwieść reklamom!

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

:mrgreen: :neutral: :twisted: :shock: :smile: :???: :cool: :evil: :grin: :oops: :razz: :roll: :wink: :cry: :eek: :lol: :mad: :sad:

RSS feed for these comments. | TrackBack URI

Tanie konta turbobit pobieraj bez limitów, prosto na swój komputer Najlepszy hosting plików konto premium za sms rapidgator za sms